poëzie en muziekPoëzie en muziek (initiatief Exoduskerk)
Sinds vorig jaar in het programma van Vorming+Toerusting van de Exoduskerk. Deze avonden worden steeds geleid door dominee, Jan de Visser. Die is in een vorig leven leraar Nederlands geweest, en heeft ook Nederlands gestudeerd. Hij beschikt over een royale voorraad poëzie, die meestal thematisch gegroepeerd wordt voor de bespreking op een avond. In poëzie komt de schoonheid van de taal het meest duidelijk tot uitdrukking. Het woordgebruik is vaak heel specifiek, en de woordkunstenaar heeft heel vaak een creatieve kijk op de dingen van het leven. Kunst is vaak een uitvergroting van de gewone dingen van het leven, en dat geldt voor poëzie ook. Het is soms niet veel meer dan een vergrootglas, maar daar zie je wel heel veel door, wat je bij het normale kijken en lezen ontgaat. Muziek en poëzie vormen een geweldige combinatie. Muziek is woordeloze poëzie – met uitzondering van de zang uiteraard –, muziek is de meest vergankelijke kunstvorm die je je kunt voorstellen: het zijn geluidsgolven, en niet meer. Toch kunnen die geluidsgolven heel veel emotie en beleving oproepen. In de ruimtes die bij onze kerk horen, is uitstekende geluidsapparatuur geïnstalleerd, zodat het een feest is om muziek af te spelen en te beluisteren. Poëzie en muziek: om te lezen en te luisteren. De 1e avond is op dinsdag 22 oktober 2019 om 19.30 uur in de Exoduskerk. De 2e avond is dinsdag 5 november en de 3e avond is op dinsdag 19 november eveneens om 19.30 uur in de Exoduskerk.